MŮJ PŘÍBĚH

S finančním poradenstvím jsem začala v roce 2017. Už od začátku jsem přemýšlela, jak být svým klientům prospěšná. Začala jsem studovat spoustu knih a našla v nich mnoho důležitých myšlenek, které i mně změnily postoj k penězům a financím vůbec. Baví mě pomáhat lidem s pochopením financí a řešením jejich přání a potřeb. Zpracovávám pro ně pojištění, investice a hypoteční úvěry. Ale teprve myšlenka finančního plánování tomu dala celistvost a pravý smysl. Zjistila jsem, že „Finanční plánování je cesta k naší pohodě“.

Finanční plán vám přináší do života systém a vaše portfolio finančních produktů dostane smysl. Uvědomíte si své vize, přání a cíle. Ovládnete své příjmy a výdaje a peníze začnou pracovat pro vás. Naučíte se tvořit rezervy, a to vám přinese klid do života. Oblíbíte si utrácet za aktiva, které vám v budoucnu budou tvořit příjmy. Určíte si postupné kroky a ty vás pak dovedou k vaší finanční pohodě.

Když jsem začala tyto principy uplatňovat pro sebe, tak jsem si uvědomila sílu finančního plánování. V ekonomickém oboru se pohybuji od studií. Také jsem přes 10 let učila ekonomiku na střední škole.  Přesto teprve praxe ve finančním poradenství mi pomohla najít cestu k současnému přístupu. Lidé se často ohrazují, že nechtějí plánovat, protože nevědí, co bude. Dále jsou přesvědčeni, že jim to vezme příliš času. Můj názor je takový, že finanční plán je kostra našich financí. A naopak nám čas šetří, protože když pak přijde neočekávaná událost, jsme na to lépe připraveni a víme co máme dělat. Také nám pomáhá plnit si své cíle  a my se z toho můžeme těšit. A pokud se naše potřeby změní, váš plán tomu jednoduše přizpůsobíte.

Mým přáním a vizí je předávat lidem mé zkušenosti a pomáhat jim pochopit finanční svět. Říct vám o pár jednoduchých principech, které vám mohou pomoci vytvořit systém ve vašich financích a ušetřit čas na věci, které milujete.

Odesláním vašich kontaktních údajů dáváte souhlas se zasíláním vidieí, článků z blogu s tématem osobních financí a zkušeností z mé praxe. Ze zasílání se můžete kdykoliv odhlásit. Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.