Můj příběh

Můj příběh je o tom, že ikdyž člověk neví co chce v životě dělat, tak nakonec může najít svou cestu. Měla jsem velmi hezké dětství. Snad právě proto jsem optimista. Vždycky se na věci dívám pozitivně. Nevidím problémy, ale hledám řešení situace. Je to výzva.

Když jsem se hlásila na Střední školu, netušila jsem, co chci dělat, ale jsem spíš praktický typ, tak mi nakonec Dřevařská průmyslovka vyhovovala. Ke konci studia jsem už sice věděla, že to nebude můj šálek kávy, ale přesto mi to hodně přineslo. Zejména chápání technických věcí, které využívám dnes, kdy učím na technické škole a skvělého manžela, se kterým se seznámila díky oboru nábytkářství, které jsem vystudovala.

Ke studiu na vysoké škole jsem se dostala až tři roky po střední škole. Nakonec mi vyšla ekonomie. Jak jsem záhy zjistila, byla to dobrá volba. Ekonomie zahrnuje realitu života a ta je hodně rozmanitá, a to mě vyhovovalo. Po ukončení inženýrského studia, které jsem si fakt užila, už jsem měla své první dítě. Během dalších pěti let přibyli ještě dvě. Strávila jsem doma celkem deset let a do dneška je považuji za svou nejlepší investici v životě. Po mateřské dovolené jsem se rozmýšlela co dál.

V té době mě okouzlila kniha Geoffreye Pettyho Moderní vyučování. Rozhodla jsem se pro další studium vysoké školy, tentokrát s pedagogickým zaměřením. Už v průběhu studia se mi podařilo sehnat místo jako učitel odborných ekonomických předmětů na Střední průmyslové škole ve Zlíně. Zde působím dodnes.

Jak se ale život vyvíjí, objevila se nová výzva. Finanční poradenství. Zjistila jsem, že vlastně tento obor spojuje mé dosavadní životní zkušenosti dohromady. Komunikace s klienty, ekonomické a finanční znalosti, práce s lidmi a možnost lidem pomoci řešit jejich problémy či nastavit osobní finance tak, aby problémům předcházely. Dnes můžu říci, že mě práce baví jak se studenty, tak s klienty. Na své životní cestě se setkávám se spoustou inspirativních lidí, kteří mě posunují stále dál, a celý život se učím a to co naučím pak využívám ve své práci. Doufám, že i vy jste našli svou cestu, která vás baví a inspiruje.

MARTA TICHÁ
MARTA TICHÁ
Finanční poradce

Finančnímu poradenství se věnuji od roku 2017 a pracuji pro společnost F&P Consulting a.s.. Vystudovala jsem vysokou školu v oboru Podniková ekonomika na UTB ve Zlíně. A po dobu mého aktivního pracovního života se věnuji ekonomickým tématům. Zkušenosti z finančního poradenství, přenáším i na své studenty, aby se mohli v životě vyvarovat zbytečných chyb. Pokud byste se chtěli sejít kontaktujte mně prosím a ráda s vámi zajdu na kávu či se sejdu v naší zlínské kanceláři.